Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjoni esimees Marko Pomerants ütles tänasel kohtumisel Venemaa Föderaalse Narkokontrolli Agentuuri direktori Viktor Ivanoviga, et rahvusvahelise narkootikumide vastase võitluse edukuse võti seisneb naaberriikide ametkondade sisulises koostöös. 

“Nii, nagu narkokaubandus on globaalne äri, nii peab olema globaalne ka temale suunatud vastasjõud. On elementaarne, et piirinaabrid Vene Föderatsioon ja Eesti Vabariik on narkootikumide vastases võitluses ühes koalitsioonis,” ütles Pomerants. 

Õiguskomisjoni esimehe sõnul rõhutas tänasel kohtumisel ka Viktor Ivanov, et Euroopa Liidu kui majandusühenduse jaoks on narkokaubanduse puhul lisaks kaotatud inimeludele ja tervisele tegemist väga suure majandusprobleemiga. Ivanovi sõnul ootab narkokaubanduses teenitud raha paigutamist muu hulgas nii „finantsmullide“ tekitamiseks kui ka rahandusmaailma konkurentsi kahjustamisse. 

Tänasel kohtumisel Marko Pomerantsiga osales ka Venemaa suursaadik Eestis Juri Merzljakov. Venemaa Föderaalse Narkokontrolli Agentuuri direktor Viktor Ivanov ja teda saatev kõrgete politseijuhtide delegatsioon kohtub Eestis kolmepäevasel visiidil lisaks Riigikogu külastamisele mitme ministeeriumi ja ameti esindajatega. 

Fotod kohtumisest: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2013/Riigikogu/Viktor+Ivanov/

Tagasiside