Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni tänasel istungil alustati tuleva aasta riigieelarve seaduse eelnõu (700 SE) menetlemist. Kõigepealt kuulati ära rahandusminister Toomas Tõniste selgitused.

Rahandusminister märkis, et tuleva aasta riigieelarve aluseks on võetud kolmeprotsendiline majanduskasv. Võrreldes 2018. aastaga kasvavad tulud koos edasiantavate maksudega  2019. aastal 639,5 miljonit eurot ehk 6,1 protsenti.  Tuleva aasta maksukoormuseks kujuneb 33,6 protsenti SKP-st, mis on jätkuvalt alla Euroopa Liidu keskmise näitaja.

Riigieelarve eelnõu kulude ja investeeringute maht on kokku 11,31 miljardit ja tulude maht 11,06 miljardit eurot. Eelarve on nominaalselt 130 miljoni euroga ülejäägis ja struktuurses tasakaalus.

Rahanduskomisjoni esimehe Mihhail Stalnuhhini sõnul on komisjonil kavas eelnõu menetluse käigus laiapõhjaline arutelu koos ministeeriumide esindajatega, samuti on kavas põhjalikult analüüsida ekspertide esitatud seisukohti. 

Tänasel komisjoni istungil olid kesksed kõneained riigieelarve tulude-kulude tasakaal, investeeringud, kaitsekulud ning sotsiaal- ja tervishoiukulud.

Rahanduskomisjon otsustas saata 2019. aasta riigieelarve seaduse eelnõu (700 SE) Riigikogu täiskogu istungile esimeseks lugemiseks 17. oktoobril ettepanekuga esimene lugemine lõpetada.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
gunnar.paal@riigikogu.ee
päringud: press@riigikogu.ee

 

 

Tagasiside