Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon esitas täna ettepanekud tervise- ja tööministrile Riigikontrolli kontrolliaruandes „Erakorraline meditsiin“ esitatud probleemide kohta.

„Tegime tervise- ja tööministrile mitmeid ettepanekuid, et parandada erakorralise meditsiini olukorda,“ märkis erikomisjoni esimees Aivar Sõerd. Tema sõnul tuleb luua rahastamissüsteemi kaudu perearstidele ajend tegutseda selle nimel, et nimistu patsiendid pöörduksid kergemate terviseprobleemidega ennekõike perearsti poole.

„Kasutusele tuleb võtta ka mentorlussüsteem, et aidata järele perearstipraksiseid, kes on saanud kehvema kvaliteedihinnangu. Seejuures tuleks kohustada kõiki perearste osalema kvaliteedijuhtimissüsteemi rakendamise hindamises, et saada terviklik ülevaade kõikide perearstide tasemest ja puudujääkidest,“ ütles Sõerd.

„Ravijärjekordade paremaks haldamiseks tuleb lähiaastatel kasutusele võtta mitmed e-lahendused. Näiteks tuleks välja töötada haiglateülene digiregistratuur ning luua süsteem, mille kaudu saaks perearst teada, kes tema nimistu patsientidest on pöördunud EMOsse või kiirabisse,“ märkis erikomisjoni esimees. Sõerdi sõnul oleks tarvis ka infovahetuskeskkonda, kus reaalajas oleks võimalik jälgida meditsiinitöötajate sissekandeid patsiendi diagnoosimisel ja ravis.

„Lisaks märkisime oma ettepanekutes, et loodavate perearstikeskuste vastuvõtuaegu peaks tööpäevadel ja võimalusel ka nädalavahetusel pikendama ning läbi tuleks viia mitmeid analüüse, mis puudutavad ravijärjekordade pikkust ja visiiditasu,“ tõi Sõerd välja.

Erikomisjon arutas 12. novembril toimunud avalikul istungil koos asjaomaste organisatsioonide esindajatega Riigikontrolli kontrolliaruannet erakorralisest meditsiinist ning selle tulemusel otsustati esitada koostöös Riigikontrolliga tervise- ja tööministrile oma ettepanekud.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
marie.kukk@riigikogu.ee
Päringud: press@riigikogu.ee

Tagasiside