Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjoni liikmed Marko Mihkelson, Ants Laaneots, Ain Lutsepp ja Madis Milling osalesid täna Pärnumaal Eametsas NATO erioperatsioonide väejuhatuse ülema kindralleitnant Brad Webb'i kutsel õppuse "Trident Jaguar" külalispäeval.

Riigikaitsekomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul on erioperatsioonide võimekus kiirelt arenev komponent NATO ühisõppustel, millele andis oma panuse ka äsja Eestis lõppenud staabiharjutus.

„NATO tasandil erioperatsioonide üksuste ja võimekuste kokkuharjutamine on liitlastele suhteliselt uus kogemus,“ tõdes Mihkelson ning lisas: „Pärnus toimunud õppus oli esimene staabiharjutus, mis toimus väljaspool eriopratsioonide keskuse kodubaasi Belgias.“

Mihkelsoni sõnul näitab NATO erioperatsioonide keskuse staabiõppuse läbiviimine Pärnus Eesti kõrget vastuvõtuvõimekust.

NATO eriüksustel on kaasaegses sõjapidamises kriiside kiirel lahendamisel kanda võtmeroll, toetades samas konventsionaalseid võimekusi nagu maa-, mere- ja õhuvägi.

Pärnumaal Eametsas toimusid 20. kuni 27. aprillini NATO erioperatsioonide õppused. Erioperatsioonide väejuhatuse ülem on kindralleitnant Brad Webb, kes viibis Pärnus ka isiklikult kohal.

See oli esimene kord, kui sedalaadi õppus viidi läbi väljaspool Monsi Belgiat, kus asub NATO erioperatsioonide väejuhatuse staap ja kus teenivad ka Eesti eriüksuslased. Õppuse ettevalmistamise ja sujuva läbiviimise tagasid kaitseväe erioperatsioonide väejuhatus ja toetuse väejuhatus.

Fotod külalispäevalt.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356; 51 53 903
epp-mare.kukemelk@riigikogu.ee

 

Tagasiside