Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

21. mail kell 10 toimub Riigikogu täiskogus olulise tähtsusega riikliku küsimusena arutelu teemal “Innovatsioon majandusarengu vedurina”.

Ettekande sel teemal peavad Riigikogu majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas, Eesti Teadus- ja Arendusnõukogu liige  Linnar Viik ning  majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts.

Urmas Klaas teeb kokkuvõtte innovatsiooniteemalistest  kohtumistest majanduskomisjonis; Linnar Viik kõneleb innovatsiooni sotsiaal- kultuurilistest aspektidest, sh innovatsiooni toimimiseks vajaliku keskkonna loomisest Eestis kui väikeriigis; Juhan Parts vaatleb, kuidas majandus on innovatsiooni  tulemusel konkurentsivõimelisemaks muutunud.

Arutelu ettevalmistamiseks toimusid majanduskomisjonis kuulamised, mille käigus kohtus komisjon Ülikooli Rektorite Nõukogu esindajatega, Pärnumaa omavalituste hariduse- ja innovatsiooniteemadega tegelevate spetsialistidega (ühisistungil kultuurikomisjoniga), samuti Riigikantselei strateegiabüroo, Eesti Teadus- ja Arendusnõukogu, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, haridus- ja teadusministeeriumi, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoja esindajatega, samuti Innovatsiooniaasta juhtide ja EAS-i innovatsioonidivisioniga.

Innovatsiooniteemaliste kohtumiste materjalidega on võimalik tutvuda Riigikogu majanduskomisjoni kodulehel https://www.riigikogu.ee/majanduskomisjon alates neljapäevast, 21. maist.

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside