Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Riigikogu esimees Henn Põlluaas kohtus täna Tallinnas Korea Vabariigi Rahvusassamblee esimehe Moon Hee-sangi ja teda saatva delegatsiooniga.

Kohtumise alguses avaldas Põlluaas kolleegile kaastunnet seoses Ungaris toimunud õnnetusega, milles kaotasid elu Lõuna-Korea kodanikud.

Kohtumine keskendus kahe riigi headele suhetele ja edasisele koostööle. „Koostöö Eesti ja Korea Vabariigi vahel on hea ja vastastikune huvi järjest hoogustumas,“ ütles Põlluaas. Tema sõnul on riikidel potentsiaali veelgi tihedamaks koostööks nii riigi kui ka ettevõtete tasandil. Põlluaas avaldas lootust, et Korea on valmis avama oma turu Eesti toiduainetele. Ta lisas, et on mitmeid tegevusvaldkondi, kus riigid saavad teineteisele kasulikud olla.

Moon Hee-sang kinnitas Lõuna-Korea kindlat toetust Eesti kandidatuurile ÜRO julgeolekunõukogu mittealalise liikme kohale. Pooled tõid esile vastastikuse huvi teaduse ja uute tehnoloogiate arendamise vallas. Moon Hee-sangi sõnul on Eesti üks võimsamaid digiriike ja oma e-riigi lahendustega eeskujuks. Põlluaas kutsus Lõuna-Koread üles jagama Eestiga oma kogemusi 5G võrkude vallas, milles riik on maailma esirinnas.

Kolleegid arutasid ka pingete vähendamist Korea poolsaarel. Põlluaas avaldas muret Põhja-Korea tuumaprogrammi ja raketikatsetuste üle ning kinnitas Eesti igakülgset koostööd Euroopa Liidus ja ÜRO-s olukorra lahendamiseks. Moon Hee-Sang nentis, et maailma üldsus toetab selles küsimuses Lõuna-Koread ning riik on rahuprotsessi asjus optimistlik.

Kohtumisel osales ka Eesti-Korea Vabariigi parlamendirühma esimees Urve Tiidus, kes tunnustas riigi investeeringuid teadus- ja arendustegevusse. Tiiduse sõnul on Korea selle poolest maailma tipus ja eeskujuks kõigile. Tiidus avaldas heameelt ka Korea turistide üle, kes on avastanud Eesti. Ta avaldas lootust, et korealaste huvi Eesti vastu kasvab pärast tänast visiiti veelgi.

Kohtumise fotod.

Riigikogu pressiteenistus
Kristi Sobak
tel 631 6592, 51 906 975
e-post kristi.sobak@riigikogu.ee
päringud press@riigikogu.ee

Tagasiside