Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Riigikogu kultuurikomisjon, eesotsas komisjoni esimehe Urmas Klaasiga, kohtub täna Peterburis Jaani kiriku koguduse juhatusega.

„Eesti Jaani kiriku kogudus Peterburis on teinud tänuväärset tööd eesti kultuuri säilitamisel ja kohalike eestlaste ühtekuuluvustunde hoidmisel. Soovime neid aidata ja toetada selles töös,“ ütles Klaas.

Ajalooliselt ja kultuuriliselt tähtis Eesti Jaani kirik Peterburis sai valmis ja õnnistati sisse 1860. aastal. Kiriku ja kogudusega on seotud eesti ärkamisaja suurkujud: Jakob Hurt, Rudolf Kallas, Villem Reiman, Jakob Kukk, muusikud Rudolf Tobias, Mihkel Lüdig, Johannes Kappel jpt. Pärast ulatuslikke renoveerimistöid taasavati kirik-kontsertsaal 2011. aastal.

Kultuurikomisjonil on täna ja homme kavas kohtumised Peterburi Riikliku Kunsti ja Kultuuri Ülikooli rektoraadi ja Peterburi linnavalitsuse välissuhete komitee juhtkonnaga. Samuti tutvub kultuurikomisjon Peterburi Maria teatriga ning külastab Eesti Peterburi peakonsulaati.

Urmas Klaasi sõnul on Peterburil Eesti-Vene kultuurisuhetes ajalooliselt eriline koht. „Oma külaskäiguga soovime avardada Eesti ja Peterburi vahelist koostööd ning laiendada seda kultuurikoostöö kõrval ka hariduse-, teaduse- ja noortevaldkonda,“ ütles Klaas.

Kultuurikomisjoni külaskäigul Peterburis 5. – 6. detsembril on lisaks Urmas Klaasile veel Liisa-Ly Pakosta, Mailis Reps, Urbo Vaarmann, Andrus Saare ja Jaak Allik.

Riigikogu pressiteenistus

Tagasiside