Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Riigikogu liikmed moodustasid täna Rail Balticu toetusrühma, mille eesmärk on tõhustada osapoolte vahelist suhtlemist ja teha valdkonna seadusloome alast järelevalvet.

Toetusrühma esimeheks valiti Reformierakonna fraktsiooni liige Kalle Palling. Aseesimehed on teiste fraktsioonide esindajad – Annely Akkermann Isamaa Liidu ja Res Publica Liidu, Kadri Simson Keskerakonna ning Marianne Mikko Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioonist. Toetusrühmas on kokku 27 Riigikogu liiget.

„Toetame Rail Balticu raudteetrassi rajamist. Pidasime vajalikuks luua partneri seadusandja tasandil majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile ning kodanikuliikumisele „Avalikult Rail Balticust“. Soovime parandada infoliikumist ja toetada vajalike seadusemuudatuste ettevalmistamist,“ ütles toetusrühma esimees Kalle Palling.

Toetusrühma loomise mõte tekkis eile Riigikogus toimunud Rail Balticu raudtee arendamise ümarlaual, kus osalesid keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus, kõikide Riigikogu fraktsioonide esindajad, Rapla, Pärnu ja Harju maavanemad ning kodanikuliikumise „Avalikult Rail Balticust“, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning justiitsministeeriumi esindajad.

„Toetusrühm soovib, et kõik osapooled oleksid Rail Balticu raudteetrassi valmimisse kaasatud. Lisaks Eestis toimuvale arutelule peame arvestama ka Läti, Leedu, Soome ja Poola seisukohtadega,“ ütles Palling.

Rahvusvahelist koostööd koordineerib tulevane Balti Assamblee president Laine Randjärv, kes kuulub samuti toetusrühma koosseisu.

Riigikogu pressiteenistus

Tagasiside