Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma avas täna Riigikogu hoone II korrusel Arvo Iho fotonäituse „Aastaring rannatalus“. „Neid pilte vaadates tunnetad iga rakuga, et see ongi tõeline elu,“ ütles Ergma näitust avades. Tunnustades autori püsivust ja kannatlikkust, märkis Riigikogu esimees, et pildid ise ütlevad rohkem, kui sõnadega saaks kirjeldada.

Autori sõnul on fotod sündinud kolme aasta jooksul põhjarannikul Kasispea külas Leeotsa talu töid ja tegemisi jälgides. Iho meenutas, et näituse idee leida üks toimiv tõsine Eesti talu, kus on elanud vähemalt 3 põlvkonda, sai alguse Eesti Instituudist, keda tol ajal juhtis tänane Riigikogu liige Mart Meri. Iho tänas ka näituse avamisele saabunud Leeotsa talu pererahvast, kes lubasid ta nii „sauna kui köögilaua äärde“.

Ergma sõnul sai ta mõtte näitus Riigikogusse tuua aasta tagasi, kui ta Eesti Rahva Muuseumis seda esimest korda nägi. Riigikogu hoones on eksponeeritud 70 fotot ning lauale välja pandud vihikutest saab lugeda üle 200 aasta vanuse talu nii poeetiliselt kui ka objektiivselt kirja pandud ajalugu.

Fotod näituse avamiselt: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2013/Naitused/Aastaring+rannatalus/

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside