Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon saab tänasel avalikul istungil ülevaate pikaajalise hoolduse tuleviku kohta tehtud uuringust ning valdkonda puudutavatest lähiajal kavandatavatest sammudest.

Sotsiaalkomisjoni esimees Siret Kotka märkis, et keskmise eluea tõusu ja elanikkonna vananemisega kerkib järjest teravamalt esile praegugi paljudele tõsiseid probleeme valmistav abivajajate hooldamise teema. „Inimesed ootavad juba ammu lahendusi pikaajalisele hooldamise rahastamisele. Seni pole selles küsimuses poliitilist kokkulepet saavutatud, kuid Arenguseire Keskuse hiljuti valminud analüüs näitab, et tänane olukord enam niiviisi jätkuda ei saa,“ sõnas Kotka.

Ta lisas, et Eestis on ligi 200 000 inimest, kes kasutavad oma igapäevastes toimetustes kõrvalabi. „Kõik ei ole muidugi eakad, hoolduse teema puudutab ka meie erivajadustega inimesi. Fakt on aga see, et senise korra kõrval tuleb meil kiiresti muudatustele ja uuendustele mõelda ning tänasel istungil arutamegi uuringus tõusetuvate küsimuste ja võimalike lahenduste üle,“ rääkis Kotka.

Istungile on kutsutud sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo ning Sotsiaalministeeriumi, Arenguseire Keskuse, Eesti Haigekassa, Haap Consultingu, Mõttekoja Praxis, Eesti Sotsiaalasutuste Juhtide Nõukoja, Sotsiaalkindlustusameti, Eesti Õdede Liidu, Eesti Hooldajate Liidu, Eesti Linnade ja Valdade Liidu, Eesti Puuetega Inimeste Koja ning ASi Hoolekandeteenused esindajad.

Arenguseire Keskuse uuring “Pikaajalise hoolduse tulevik. Arengusuundumused aastaks 2035.“ on leitav siit.

Sotsiaalkomisjoni avalik istung algab kell 14 ja on jälgitav veebis.

Riigikogu pressiteenistus
Veiko Pesur
tel 631 6353, 55 590 595
e-post veiko.pesur@riigikogu.ee
päringud press@riigikogu.ee

Tagasiside