Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas tervise- ja tööminister peaministri ülesannetes Jevgeni Ossinovski Kadri Simsoni esitatud küsimusele põlevkivi maksustamise kohta.

Simson juhtis tähelepanu asjaolule, et Ida-Virumaad on ootamas uus suur koondamine ja põlevkiviettevõtetel on praegu rasked ajad. Peale nafta madala maailmaturuhinna rõhutab neid ka kõrge ressursitasu. VKG suur koondamine ongi tähelepanu alla toonud jälle plaani, et põlevkivi ressursitasu võiks olla seotud nafta hinnaga. Simson soovis teada, mis põhjusel pole siiani põlevkivi ressursitasu sidumist nafta hinnaga tehtud.

Ossinovski sõnul on olukord Ida-Virumaa tööturul seoses põlevkivisektori raskustega murettekitav. See on liikunud viimase aasta jooksul pigem negatiivse stsenaariumi poole. „Selletõttu peab valitsus loomulikult väga põhjalikult kaaluma võimalusi, et otsida tasakaalu keskkonnakaitse ja sotsiaalse ning majandusliku kindlustunde toimetuleku vahel,“ ütles Ossinovski. Ta leidis, et sellises olukorras tuleks astuda keskkonnanõuetes ajutiselt samm natuke leebemas suunas, et säästa töökohti ja aidata neid ettevõtteid, kes on raskustesse sattunud. „Peale põlevkivi ressursitasu 1,58 eurot ühe tonni eest, mis ei ole just ülemäära kõrge ressursitasu, maksavad need ettevõtted ka väga palju teisi keskkonnatasusid, olgu selleks jäätmetasu, vee erikasutustasu või ka atmosfääri heitmetasu põlevkivi töötlemisel,“ selgitas Ossinovski.

„Naftahinnapõhisele maksustamisele üleminekut on pikalt kaalutud. Praeguse seisuga on rahandusminister plaaninud sellega välja tulla 2017. aastaks. Eelmisel valitsuskabineti istungil esmaspäeval lepiti kokku, et esialgsed ettepanekud esitatakse lähikuu jooksul,“ ütles minister.

Ossinovski vastas veel Andres Ammase esitatud küsimusele Riigikontrolli tehtud auditi kohta riigi valmisoleku kohta pagulaste vastuvõtmiseks, Arno Silla esitatud küsimusele perearstikeskuste loomise ja esmase arstiabi kohta kaugemates maapiirkondades ning Krista Aru esitatud küsimusele Ida-Virumaa probleemide ja nende lahendamise kohta.

Maaeluminister Urmas Kruuse vastas Siret Kotka esitatud küsimusele olukorra kohta Veterinaar- ja Toiduametis ning Peeter Ernitsa esitatud küsimusele metssigade küttimise kohta Eestis.

Justiitsminister Urmas Reinsalu vastas Andres Herkeli esitatud küsimusele kooseluseadusega seotud õigusliku olukorra kohta, Martin Helme esitatud küsimusele minister Ossinovski seotusest pereäridega ning sellega kaasnevate riskide kohta ja Mart Helme esitatud küsimusele burka keelustamise kohta.

Infotunni stenogramm:

Riigikogu pressiteenistus

Gunnar Paal, 6316351, 51902837

gunnar.paal@riigikogu.ee

 

 

Tagasiside