Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjon kohtus reedel Soomes oma kolleegidega Eduskunna väliskomisjonist, Eduskunna aseesimehe Pekka Ravi ja Soome välisministri Erkki Tuomiojaga. Kohtumistel arutati riikide suhteid Venemaaga ja regionaalse julgeoleku olukorda.

Eduskunna aseesimees Pekka Ravi tunnustas parlamentide komisjonide vahelist tihedat koostööd. „Oleme julgeolekupoliitikas rohkem ühel meelel kui kunagi varem. Suhetes Venemaaga peame raskusteks valmis olema,“ ütles Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.

Ühiselt tõdeti, et Venemaaga tuleb suhelda ja diplomaatilisi kanaleid hoida, kuid omi väärtusi reeta ei tohi – nende osas peame suhetes Venemaaga endale kindlaks jääma.

Eduskunna väliskomisjoni kolleegidega arutati samuti suhteid Venemaaga ja Ukraina konfliktist tulenevaid mõjusid regionaalsele julgeolekule. „Ukrainlastele tuleb anda Euroopa perspektiiv, aga neile on vaja ka kogu aeg meelde tuletada, et reformidega peavad nad alustama juba nüüd. Pole võimalik reforme kusagile tulevikku lükata,“ ütles Mihkelson.

Eduskunna väliskomisjoni liikmed kinnitasid kõikide parteide toetust Euroopa Liidu Venemaa suunaliste sanktsioonide jätkamiseks.

Kohtumisel Soome välisministri Erkki Tuomiojaga olid arutelu all äärmusorganisatsiooni Islamiriik tegevus ja Lähis-Ida, aga samuti Ukraina-Venemaa konflikt.

Riigikogu väliskomisjoni töövisiidil Soome kohtus komisjon ka Soome presidendi Sauli Niinistöga. Väliskomisjoni delegatsiooni kuuluvad komisjoni esimees Marko Mihkelson, aseesimees Enn Eesmaa ja liikmed  Maimu Berg ja Imre Sooäär.

Tagasiside