Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Üldinfo

JÜRGEN LIGI

Järva- ja Viljandimaa valimisringkond

16.07.1959 Tartu
Abielus, kaks poega

Haridus: Miina Härma Gümnaasium (endine Tartu 2. Keskkool) 1977; Tartu Ülikool 1982, geograafia, 1993 välismajandus (vastavad magistrikraadile).

Töökohad: Riikliku Plaanikomitee Plaaniinstituudi ökonomist 1982–1989; Saaremaa Agrotööstuskoondise peaspetsialist 1989–1990; Kaubandus-Tööstuskoja Saaremaa osakonna juhataja 1990–1991, ettevõtluskonsultant 1991–1992; Kaarma Vallavalitsuse majandusnõunik 1992–1993; EVEA Panga Kuressaare filiaali juhataja 1993–1995; EV kaitseminister 2005–2007; EV rahandusminister 2009–2014; EV haridus- ja teadusminister 2015–2016; EV välisminister 2016.

Erakond: Eesti Reformierakond alates 1994, aseesimees. 

Esinduskogud: VIII Riigikogu (rahanduskomisjoni aseesimees, korruptsioonivastase seaduse kohaldamise ajutise komisjoni aseesimees), IX Riigikogu (fraktsiooni esimees 1999–2002), X Riigikogu (keskkonnakomisjoni esimees 2003–2005), XI Riigikogu (rahanduskomisjoni esimees 2007–2009), XII Riigikogu (riigikaitsekomisjoni esimees 2014–2015), XIII Riigikogu (riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimees 2016–2017, fraktsiooni esimees 2017– ); Tallinna Linnavolikogu 2017– , valiti ka 2005, 2013.

Autasud: Riigivapi III klassi teenetemärk 2011.

Muu tegevus: avaldanud artikleid Eesti ajakirjanduses, esinenud tele- ja raadiosaadetes.

Huvialad: sport, lugemine.

1.01.2018

Sõnavõtud

  • 10:01 Eesti Panga 2019. aasta aruanne
  • Aitäh! Härra Müller! Kui mina saaksin valitsusele nõu anda ja ta mind kuulaks, siis ma ütleks majanduse mõjutamise kohta umbes neli asja. Esiteks, piirangud, sh tööjõupiirangud on suur pidur. Teiseks, energiaaktsiisid – nende alandamine on väga kallis, aga väga ebaefektiivne.
  • Loe lähemalt

Kõik sõnavõtud

Kirjalikud küsimused

Kõik kirjalikud küsimused

Hääletused

Kõik hääletused
Kohaloleku kontrolli info kajastab ainult kohalolekut või puudumist konkreetse kohaloleku kontrolli tegemise hetkel, mitte tervel istungipäeval.
21.11.2007 / 15:55
VastuVastu
16. parandus 2008. aasta riigieelarve seadus
21.11.2007 / 15:56
VastuVastu
17. parandus 2008. aasta riigieelarve seadus
21.11.2007 / 15:57
VastuVastu
18. parandus 2008. aasta riigieelarve seadus
21.11.2007 / 15:58
VastuVastu
19. parandus 2008. aasta riigieelarve seadus
21.11.2007 / 15:59
VastuVastu
20. parandus 2008. aasta riigieelarve seadus
21.11.2007 / 16:00
VastuVastu
21. parandus 2008. aasta riigieelarve seadus
21.11.2007 / 16:01
VastuVastu
22. parandus 2008. aasta riigieelarve seadus

Üles

Tagasiside