Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Üldinfo

Minu jaoks on alati olulised olnud inimeste heaolu ja turvalisusega seotud küsimused. Olen teeninud Eesti rahvast sotsiaal-, justiits- ja siseministrina, seega olen enim huvitatud Eesti turvalisus- ja julgeolekupoliitikast. Samuti on minu jaoks väga tähtsal kohal inimeste põhiõigused ja -vabadused. Vaba eneseteostus ja otsustamisõigus on igaühe võõrandamatud õigused ja sellest lähtun ka oma töös Riigikogus.


Julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjon, Põhiseaduskomisjon
Valimisringkond: Võru-, Valga- ja Põlvamaa

Elulugu
Hanno Pevkur

HANNO PEVKUR

Võru-, Valga- ja Põlvamaa valimisringkond

02.04.1977 Ida-Virumaa, Iisaku
Abielus, poeg ja tütar

Haridus: Järva-Jaani Gümnaasium 1995 (hõbemedal); Tallinna Majanduskool 1998, õiguse eriala; Tartu Ülikool 2002, õigusteadus (vastab magistrikraadile).

Töökohad: Järva-Jaani Vallavalitsuse õigusnõunik, Koeru ja Kareda Vallavalitsuse jurist-konsultant 1998–1999; õigusbüroo Aleksis jurist 1999–2000; Tallinna Nõmme Linnaosa Valitsuse haldussekretär 2000–2003, linnaosa vanem 2003–2005; Tallinna abilinnapea (haridus-, kultuuri- ja spordivaldkond) 2005; EV justiitsministri nõunik 2005–2007; EV sotsiaalminister (töö, tervise ja sotsiaalkaitse valdkond) 2009–2012; EV justiitsminister 2012–2014; EV siseminister 2014–2016.

Erakond: Eesti Reformierakond alates 2000; esimees 2017–2018; juhatuse liige.

Esinduskogud: XI Riigikogu 2007–2009, XII Riigikogu, XIII ja XIV Riigikogu (fraktsiooni aseesimees 2016–2017, esimees 2017, Riigikogu aseesimees 2017–2018, julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni aseesimees 2018– ); Tallinna Linnavolikogu 2005–2007, valiti ka 2009–2017.

Muu tegevus: Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee liige, Eesti Võrkpalliliidu president; Euroopa Võrkpalli Konföderatsiooni (CEV) asepresident ja Rahvusvahelise Võrkpalli Föderatsiooni (FIVB) juhatuse liige (CEVi esindajana) alates 2016.

Huvialad: sport (võrkpall, golf, korvpall, jalgpall).

29.05.2019

Sõnavõtud

  • 12:52 Valeinformatsiooni levik
  • Aitäh, Jüri! Sinu poolt igati diplomaatiline vastus. See probleem ongi ju sinu paremal käel istuvas siseministris, kes lihtsalt räuskab ja valetab eetri täis ja siis paljundatakse seda infot igale poole mujale. Seda enam on tegelikult oluline see, et objektiivne info jõuaks inimesteni ja
  • Loe lähemalt

Kõik sõnavõtud

Hääletused

Kõik hääletused
Kohaloleku kontrolli info kajastab ainult kohalolekut või puudumist konkreetse kohaloleku kontrolli tegemise hetkel, mitte tervel istungipäeval.
21.11.2007 / 15:55
VastuVastu
16. parandus 2008. aasta riigieelarve seadus
21.11.2007 / 15:56
VastuVastu
17. parandus 2008. aasta riigieelarve seadus
21.11.2007 / 15:57
VastuVastu
18. parandus 2008. aasta riigieelarve seadus
21.11.2007 / 15:58
VastuVastu
19. parandus 2008. aasta riigieelarve seadus
21.11.2007 / 15:59
VastuVastu
20. parandus 2008. aasta riigieelarve seadus
21.11.2007 / 16:00
VastuVastu
21. parandus 2008. aasta riigieelarve seadus
21.11.2007 / 16:01
VastuVastu
22. parandus 2008. aasta riigieelarve seadus

Üles

Tagasiside