Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Üldinfo

Usun inimesse ja vabadusse. Olen pühendunud sellele, et Eesti oleks inimsõbralik ja turvaline paik kasvamiseks, õppimiseks, pere loomiseks, eneseteostuseks ja pensionipõlve pidamiseks ning et meil oleks piisavalt tugevaid liitlasi, kes Eestit meie püüdlustes toetavad.


Euroopa Liidu asjade komisjon, Väliskomisjon
Valimisringkond: Tallinna Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita linnaosa

Elulugu
Keit Pentus-Rosimannus

KEIT PENTUS-ROSIMANNUS

Tallinna Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita valimisringkond

03.03.1976 Tallinn
Abielus

Haridus: Tallinna Bakalaureuse Erakool 1995; Tallinna Ülikool 2000, haldusjuhtimine ja Euroopa Liidu suhted (vastab magistrikraadile).

Töökohad: AS Emor; EV justiitsministri ja EV välisministri nõunik 2001–2003; Tallinna Kesklinna linnaosa vanem 2003–2005; Peaministri büroo juhataja 2005–2007; EV keskkonnaminister 2011–2014; EV välisminister 2014–2015.

Erakond: Eesti Reformierakond alates 1998.

Esinduskogud: XI Riigikogu (aseesimees 2009–2011, fraktsiooni esimees 2007–2009), XII Riigikogu, XIII Riigikogu (väliskomisjoni aseesimees 2016–2019), XIV Riigikogu (fraktsiooni aseesimees); Tallinna Linnavolikogu 1999–2007, 2017– , valiti ka 2009 ja 2013.

Muu tegevus: täiendanud ennast Rootsi Kaitseakadeemia, SA ZEIT-Stiftung, Ameerika Ühendriikide Saksa nõukoja, Dräger-Stiftungi ja Carteri Keskuse programmides. Avaldanud artikleid Eesti ajakirjanduses.

Huvialad: lugemine, tervisesport (jooks), muusika.

6.06.2019

Sõnavõtud

  • 15:22 Riigikontrolli seaduse, erakonnaseaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse (erakondade rahastamise kontrollorgan) eelnõu (193 SE) esimene lugemine
  • Aitäh! Hea algatajate esindaja! Kuidas te kommenteerite algatajate esindajana seda, et te olete Keskerakonnaga leidnud üksmeele selle osas, kellest saab järgmine riigikontrolör? Kas te endiselt eitate seda? Aitäh!
  • Loe lähemalt

Kõik sõnavõtud

Hääletused

Kõik hääletused
Kohaloleku kontrolli info kajastab ainult kohalolekut või puudumist konkreetse kohaloleku kontrolli tegemise hetkel, mitte tervel istungipäeval.
21.11.2007 / 15:55
VastuVastu
16. parandus 2008. aasta riigieelarve seadus
21.11.2007 / 15:56
VastuVastu
17. parandus 2008. aasta riigieelarve seadus
21.11.2007 / 15:57
VastuVastu
18. parandus 2008. aasta riigieelarve seadus
21.11.2007 / 15:58
VastuVastu
19. parandus 2008. aasta riigieelarve seadus
21.11.2007 / 15:59
VastuVastu
20. parandus 2008. aasta riigieelarve seadus
21.11.2007 / 16:00
VastuVastu
21. parandus 2008. aasta riigieelarve seadus
21.11.2007 / 16:01
VastuVastu
22. parandus 2008. aasta riigieelarve seadus

Üles

Tagasiside