Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tutvuge Riigikogu Kantselei täitmata teenistuskohtade, tööpakkumiste ja praktikavõimalustega.

Struktuur ja koosseis 9. juuni 2021 (PDF, 202kB) 

Tööpakkumised

Riigikogu Kantselei pakub praktikavõimalusi:

  • Riigikogu kantselei stenogrammi- ja tõlkeosakond pakub praktikavõimalusi: osakonna ülesanne on koostada Riigikogu istungite stenogramme, tõlkida Riigikogu tööga seotud materjale ning nõustada Riigikogu liikmeid, juhatust, komisjone, fraktsioone ja kantselei teenistujaid keeleküsimustes. 
    Pakume võimaluse tutvuda osakonna keeletoimetajate ja stenogrammi koostajate tööga, võimalusel ka teiste üksuste tööga.
    Ootame praktikale üliõpilasi, kes  valdavad vabalt eesti keelt ning tunnevad huvi Riigikogu ja kantselei tegevuse vastu.
  • Riigikogu komisjonide sekretariaatides (erinevad komisjonid ja valdkonnad). Ootame praktikale üliõpilasi, kes omandavad kõrgharidust ja on läbinud õppeaineid vähemalt kahe õppeaasta ainepunktide ulatuses, valdavad vabalt eesti keelt ning tunnevad huvi Riigikogu ja kantselei tegevuse vastu.
    Pakume võimaluse tutvuda eelnõude menetlemisega komisjonis ja täiskogus: menetlusetapid, muudatusettepanekud, tekstid ja seletuskirjad; parlamentaarsed kuulamised- komisjoni istung, avalik istung, oluliselt tähtsa riikliku küsimuse arutamine ning komisjonide asjaajamine.
  • Praktikat Riigikogu Kantseleis ei tasustata.

Praktikakohale võib kandideerida üliõpilane, kes on läbinud õppeaineid vähemalt kahe õppeaasta ainepunktide ulatuses, valdab vabalt eesti keelt ning tunneb huvi Riigikogu ja selle kantselei tegevuse vastu. Praktikat Riigikogu Kantseleis ei tasustata.

Kui tunned huvi praktikakoha vastu, saada palun oma elulookirjeldus ja lühike põhjendus, miks soovid kantseleisse praktikale tulla ning millist üksust eelistaksid.
Praktikasoove vahendab personaliosakond. Dokumente ootame meiliaadressil helen.ilisson@riigikogu.ee.

Täiendav info helen.ilisson@riigikogu.ee.

Üles

Viimati muudetud: 03.08.2022

Tagasiside