Запрашиваемая вами страница доступна в полной версии сайта. Перейти на полную версию?

Вперед

Рийгикогу

Данные о проекте

Инициатор: Eesti Reformierakonna fraktsioon, Eesti Keskerakonna fraktsioon
Инициирован: 15.02.2021
Ведущая комиссия: Põhiseaduskomisjon
Представитель ведущей комиссии: Тоомас Кивимяги
Ответственный служащий: Erle Enneveer

Eelnõu algteksti tutvustus

Eelnõu näeb ette lõpetada rahvastikukriisi lahendamise probleemkomisjoni tegevus ja tegeleda vastavate sisuteemadega edasi nii Riigikogus, eeskätt sotsiaalkomisjonis ning sotsiaalministeeriumis, kui ka sise-, kultuuri ja välisministeeriumis. Seletuskirjas märgitakse, et Riigikogu rahvastikukriisi lahendamise probleemkomisjon dubleerib Riigikogu sotsiaal- ja kultuurikomisjoni ning sotsiaal-, sise-, haridus- ja välisministeeriumide tööd. Seetõttu pole probleemkomisjoni olemasolu vajalik, mõistlik ega ka majanduslikult otstarbekas, kuna komisjoni töö nõuab lisaks märkimisväärseid lisakulutusi riigieelarvest. Olukorras, kus riigi eesmärgiks on avaliku sektori kulutuste kärpimine, on Riigikogu poolt kokkuhoiukohtade leidmine vajalik eeskuju. 2021. aasta jaanuaris kaotati ka rahvastikuministri koht ja ametnikud viidi üle ministeeriumidesse, kus vastavate poliitikatega varasemalt tegeleti.

Tексты

338 OE Ход производства по проекту

Вступление в силу
04.06.2021 Опубликован в Riigi Teataja
03.06.2021 SAADETUD RT
Второе чтение
02.06.2021 Täiskogu korraline istung kolmapäev, 2.06.2021 14:00
Постановление: Vastuvõetud
18.05.2021 Komisjoni istung teisipäev, 18.05.2021 kell 14.00
Постановление: Предложение включить в повестку дня пленарного заседания 02.06.2021 14:00
Постановление: Teha ettepanek eelnõu teine lugemine lõpetada ja viia läbi eelnõu lõpphääletus

Protokoll asice

Protokoll

Volikiri

Первое чтение
10.03.2021 Täiskogu korraline istung kolmapäev, 10.03.2021 14:00
Постановление: Первое чтение закончено
23.02.2021 Komisjoni istung teisipäev, 23.02.2021 kell 14.00
Постановление: Предложение включить в повестку дня пленарного заседания 10.03.2021 14:00
Постановление: Внести предложение завершить первое чтение
Постановление: Внести предложение о назначении срока представления поправок 24.03.2021 17:15
Постановление: Назначить докладчиком põhiseaduskomisjoni esimees Toomas Kivimägi

PÕSK protokoll

PÕSK protokoll ASICE

Инициирование
16.02.2021 Принят в производство
15.02.2021 Инициирован

Предложения о поправках

Мнения

  • 19.05.2021

    Riigikogu otsuse eelnõu menetlemine Riigikogus

  • 14.05.2021

    Jaak Uibu täiendav arvamus Riigikogu otsuse Riigikogu otsuse Rahvastikukriisi lahendamise probleemkomisjoni moodustamine muutmine eelnõu 338 OE kohta

  • 16.03.2021

    Jaak Uibu arvamus Riigikogu otsuse "Riigikogu otsuse „Rahvastikukriisi lahendamise probleemkomisjoni moodustamine“ muutmine" 338 OE kohta

Обратная связь
 

Распечатать

Эрле Энневеэр

  • Должность
    Советник-руководитель секретариата
  • Телефон
    +372 6316440
  • E-post
  • Должностная инструкция

Образование

  • Образование
    Высшее образование (магистр)
  • Специальность
    Rahvusvaheline ja keskkonnaõigus ( - 2005)
  • Учебное заведение
    Islandi Ülikool

  • Образование
    Высшее образование (квалификация, соответствующая степени магистра)
  • Специальность
    Õigusteadus ( - 1996)
  • Учебное заведение
    Tartu Ülikool