Riigikogu
Riigikogu
Пропустить навигацию

Riigikogu

Riigikogu Tiibeti toetusrühma esimehe Andres Herkeli kinnitusel teatas toetusrühma Hiina visiidi korraldaja (China People’s Foreign Affairs Institute) visiidi edasilükkamisest määramatuks ajaks. Riigikogu Tiibeti toetusrühma ja Eesti-Hiina parlamendirühma esindajate visiit Hiina Rahvavabariiki ja Tiibetisse pidanuks toimuma 30. juulist kuni 7. augustini.

„Korraldava organisatsiooni sõnul on kahetsusväärne, et nii kauges ettevalmistusjärgus visiit ära jääb. Toimunut on lihtne seostada eesseisva dalai-laama Eesti-visiidiga, kuid samas ei ole mõtet spekulatsioonidega ka liiga kaugele minna,“ ütles Herkel.
 
“Esiteks teadsid Hiina-poolsed korraldajad Hiina Välispoliitika Instituudist väga hästi, et dalai-laama augusti teisel poolel  Eestisse tuleb. Teiseks oli Eesti saadik Hiinas Andres Unga juba aasta tagasi jõudnud väga kaugele sarnase visiidi korraldamisega Riigikogu eelmise koosseisu liikmetele ja ka siis jäi visiit Hiina poole meelemuutuse tõttu ootamatult ära. Toona olid paika pandud sõidu kuupäevad, seekord jõuti juba delegatsiooni moodustamiseni ja isegi lennupiletite tellimiseni,” ütles Herkel.
 
Herkeli sõnul on võimalik, et ka Hiina RV-s toimivad erinevad suhtluskoolkonnad ehk ühed, kes tahavad Tiibetis ja Hiinas toimuvat rohkem maailmale avada ning teised, kes valiksid vana tuntud enesessesulgumise tee.
 
 ”Me tunnustame Eesti saadiku tegevust, kes on otsinud dialoogi Hiina võimude ja Riigikogu Tiibeti toetusrühma vahel. Selliseid visiite on olnud ka teiste riikide rahvaesindajatel ja neid on ka viimasel hetkel ära jäetud, mistõttu tegelikult pole toimunus väga palju üllatavat,” lisas Herkel.
 
Kaugemale vaadates loodab Tiibeti toetusrühm, et Hiina võimud vabanevad järk-järgult vanadest stereotüüpidest ja avatud dialoog Tiibeti küsimuses saab siiski võimalikuks.
 
Täiendav informatsioon: Andres Herkel, telefon 50 56 540.
 
Riigikogu Tiibeti toetusrühm
 
 
 
Обратная связь