Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Eelnõu andmed

Algataja: Põhiseaduskomisjon
Algatatud: 08.02.2016
Juhtivkomisjon: Põhiseaduskomisjon
Juhtivkomisjoni esindaja: Andre Sepp
Vastutav ametnik: Kristo Varend

Eelnõu algteksti tutvustus

Eelnõu sätestab Riigikogu liikme õiguse kuuluda kohaliku omavalitsuse volikogusse ja täita volikogu liikme ülesandeid. Eelnõu kaotab piirangud, mille kohaselt Riigikogu liikmed ei või osaleda valla- ja linnavolikogude töös, andes neile taas võimaluse kaasa rääkida oma elukohajärgse kohaliku omavalitsuse üksuse elu korraldamisel.

Tekstid

181 SE Eelnõu menetluskäik

Jõustamine
21.06.2016 Avaldatud Riigi Teatajas
16.06.2016 Välja kuulutatud
08.06.2016 Saadetud Vabariigi Presidendile
Kolmas lugemine
07.06.2016 Täiskogu korraline istung teisipäev, 7.06.2016 10:00
Otsus: Vastuvõetud
31.05.2016 Komisjoni istung teisipäev, 31.05.2016 14:00
Otsus: Teha ettepanek võtta eelnõu täiskogu päevakorda 07.06.2016 10:00
Otsus: Teha ettepanek viia läbi eelnõu lõpphääletus

Protokoll

Protokoll

10.05.2016 Täiskogu korraline istung teisipäev, 10.05.2016 10:00
Teine lugemine
18.05.2016 Täiskogu korraline istung kolmapäev, 18.05.2016 14:00
Otsus: Teine lugemine lõpetatud
09.05.2016 Komisjoni istung esmaspäev, 9.05.2016 11:15
Otsus: Teha ettepanek eelnõu täiskogu päevakorrast tagasi võtta 10.05.2016 10:00

Protokoll

Protokoll

19.04.2016 Komisjoni istung teisipäev, 19.04.2016 14:00
Otsus: Teha ettepanek võtta eelnõu täiskogu päevakorda 10.05.2016 10:00
Otsus: Teha ettepanek teine lugemine lõpetada

Protokoll

Protokoll

Esimene lugemine
11.04.2016 Komisjoni istung esmaspäev, 11.04.2016 11:15
Otsus: Jätkata arutelu komisjonis

Protokoll

Protokoll

23.03.2016 Täiskogu korraline istung kolmapäev, 23.03.2016 14:00
Otsus: Esimene lugemine lõpetatud
15.03.2016 Komisjoni istung teisipäev, 15.03.2016 14:00
Otsus: Teha ettepanek võtta eelnõu täiskogu päevakorda 22.03.2016 10:00
Otsus: Teha ettepanek esimene lugemine lõpetada
Otsus: Teha ettepanek määrata muudatusettepanekute tähtajaks 10 tööpäeva 06.04.2016 17:15
Otsus: Määrata ettekandjaks põhiseaduskomisjoni liige Andre Sepp

Protokoll

Protokoll

Algatamine
09.02.2016 Menetlusse võetud
08.02.2016 Algatatud

Muudatusettepanekud

Arvamused

  • 08.04.2016

    Eesti Maaomavalitsuste Liidu arvamus Riigikogu liikme staatuse seaduse ja kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse muutmise seaduse eelnõule (181 SE)

  • 08.04.2016

    Eesti Linnade Liidu arvamus Riigikogu liikme staatuse seaduse ja kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse muutmise seaduse eelnõule (181 SE)

  • 04.04.2016

    Surju vallavanema arvamus Riigikogu liikme staatuse seaduse ja kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse muutmise seaduse eelnõule (181 SE)

  • Kõik arvamused
Tagasiside
 

Prindi

Kristo Varend