Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eelnõu andmed

Algataja: Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon, Raimond Kaljulaid
Algatatud: 10.01.2022
Juhtivkomisjon: Rahanduskomisjon
Juhtivkomisjoni esindaja: Jürgen Ligi
Vastutav ametnik: Tiina Licht

Eelnõu algteksti tutvustus

Eelnõu näeb ette tõsta maksuvaba tulu alampalgani. Alates 1. juulist 2022 on kuine maksuvaba tulu 654 eurot ning edaspidi aastas 7848 eurot. Maksuvaba tulu kasvuga soovitakse parandada madalapalgaliste toimetulekut, suurendada motivatsiooni töötada ja tööturul püsida ning vähendada koormust sotsiaalsüsteemile.

Tekstid

503 SE Eelnõu menetluskäik

Esimene lugemine
15.03.2022 Täiskogu korraline istung teisipäev, 15.03.2022 10:00
Otsus: Tagasi lükatud
07.03.2022 Komisjoni istung esmaspäev, 7.03.2022 kell 11.15
Otsus: Teha ettepanek võtta eelnõu täiskogu päevakorda 15.03.2022 10:00
Otsus: Määrata juhtivkomisjoni esindajaks komisjoni liige Jürgen Ligi
Otsus: Teha ettepanek eelnõu tagasi lükata

Asendusliikme volikiri I. Eenmaa asendusliige

Protokoll asice

Protokoll

Algatamine
11.01.2022 Menetlusse võetud
10.01.2022 Algatatud

Arvamused

Tagasiside
 

Prindi

Tiina Licht

Haridus

  • Haridustase
    Kõrgharidus (magistrikraadile vastav kvalifikatsioon)
  • Eriala
    Ehituse ökonoomika ja organiseerimine ( - 1986)
  • Õppeasutus
    Tallinna Polütehniline Instituut