Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Eelnõu andmed

Algataja: Vabariigi Valitsus
Algatatud: 15.10.2018
Juhtivkomisjon: Väliskomisjon
Juhtivkomisjoni esindaja: Mart Nutt
Vastutav ametnik: Andres Ando

Tutvustus

Eelnõu ajakohastab ja korrastab rahvusvahelise sanktsiooni seadust. Uue rahvusvahelise sanktsiooni seaduse tervikteksti eelnõul on neli peamist eesmärki: korrigeerida rahvusvahelise sanktsiooni riigisisese rakendamise pädevusjaotust selliselt, et see oleks kooskõlas arenenud sanktsioonirežiimidega; lisada Vabariigi Valitsuse sanktsiooni kehtestamist puudutav õiguslik raamistik olukordadeks, kus sanktsioonide kehtestamise osas ei jõuta ÜROs või ELis kokkuleppele; ajakohastada finantssanktsiooni eriregulatsiooni ja muuta karistusseadustikku selliselt, et see võimaldaks sanktsiooni rikkumisi tõhusalt menetleda. Uuel seadusel on positiivne mõju Eesti välissuhtlusele, kuna see aitab täita Eesti rahvusvahelisest ja ELi õigusest tulenevat kohustust rahvusvahelist sanktsiooni viivitamata ja korrektselt rakendada. Ajakohastatud regulatsioonil on ka riigisisene positiivne mõju, kuna sanktsiooni rakendamisega seotud kohustused muutuvad nii avaliku kui ka erasektori jaoks mõistetavamaks.

Tekstid

721 SE Eelnõu menetluskäik

Esimene lugemine
12.12.2018 Täiskogu korraline istung kolmapäev, 12.12.2018 14:00
03.12.2018 Komisjoni istung esmaspäev, 3.12.2018 11:00
Otsus: Ettepanek võtta täiskogu päevakorda 12.12.2018 14:00
Otsus: Teha ettepanek esimene lugemine lõpetada
Otsus: Teha ettepanek määrata muudatusettepanekute tähtajaks 15.01.2019 11:00
Otsus: Määrata ettekandjaks Mart Nutt
Algatamine
13.11.2018 Komisjoni istung teisipäev, 13.11.2018 08:00
Otsus: Jätkata arutelu komisjonis eelnõu menetlemise käigus
16.10.2018 Menetlusse võetud
15.10.2018 Algatatud
Tagasiside
 

Prindi

Andres Ando