Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Asutava Kogu valimised toimusid 1919. aastal 5.–7. aprillini. Saadikukohti oli Asutavas Kogus 120. Kokku käis sealt rahvasaadikutena läbi 173 inimest: 164 meest ja 9 naist. Neist 80 kuulusid Asutava Kogu koosseisu esimesest kuni viimase istungini. Ülejäänud 40 saadikutoolil istus mitu inimest.

Juhatus

Esimees: August Rei, alates 23.04.1919

I abiesimees: Lui Olesk, 23.04.–10.10.1919
Julius Seljamaa, alates 10.10.1919

II abiesimees: Ado Birk, 23.04.–21.11.1919
Jakob Westholm, alates 21.11.1919

Sekretär: Hans Martna, alates 23.04.1919
I abisekretär: August Jürima, alates 23.04.1919
II abisekretär: Hugo Raudsepp, alates 23.04.1919

Liikmed

  1. Juhan (Johan) Mihkel Ainson, 01.07.1873 Holstre v, Viljandimaa – 1962 Saksamaa
    Astus tagasi 18.12.1919, teda asendas Juhan Ostrat
  2. Jaan Ammermann, 1889 Uuemõisa, Saaremaa –  Kroonlinn?
  3. Ado Anderkopp, 18.01.1894 Massu v, Läänemaa – 30.06.1941 Tallinn (hukati)
  4. Alma Anvelt-Ostra (Oinas), 16.09.1886 Vastse-Kuuste v, Tartumaa – 02.11.1960 Inta, Arhangelski obl
  5. August Arras, 27.06.1881 Erastvere v, Võrumaa – 24.03.1968 Stockholm
    Astus tagasi 16.10.1919, teda asendas Theodor Käärik
  6. Emma Asson (Peterson(-sen) alates 1921), 13.07.1889 Vaabina v, Võrumaa – 01.01.1965 Tallinn
  7. Karl Ast, 19.02.1886 Orava v, Võrumaa – 09.07.1971 New York
  8. Alma Ast-Anni, 12.12.1884 Kaavere v, Viljandimaa – 30.10.1958 Tallinn
    Alates 28.05.1920 (Eduard Vilde asemel)
  9. Robert Astrem (Aström), 24.01.1887 Narva – 08.02.1941 Tallinn
    Astus tagasi 23.04.1920, teda asendas Gustav Küjen
  10. Marie Helene Aul, 06.03.1893 Tallinn – 1955 Tallinn
    Astus tagasi 12.05.1919, teda asendas Karl Michael Lukk
  11. Eduard Georg Aule, 28.12.1878 Kabala m, Viljandimaa – 07.03.1947 Goslar, Saksamaa
    Astus tagasi 23.04.1919, teda asendas Jaan Raamot
  12. Karl August Baars, 13.03.1875 I(i)gaste m, Tartumaa – 27.02.1942 Kirovi obl
    Rahaminister (26.10.1920–25.01.1921)
  13. Adam Bachmann (Randalu), 12.05.1890 Lüganuse khk, Virumaa – 14.05.1966 Tallinn
    Töö- ja hoolekandeminister (28.07.–30.07.1920; 30.07.–26.10.1920)
  14. Ado (Aadu) Birk, 14.11.1883 Tarvastu v, Viljandimaa – 02.02.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl
    II abiesimees (23.04.–21.11.1919), välisminister (18.11.1919–28.07.1920), peaminister (28.07.–30.07.1920), välisminister (30.07.–26.10.1920)
  15. Eduard Birkenberg, 02.02.1872 Saku v, Harjumaa – 20.11.1943 Tallinn
    Alates 12.12.1919 (Peeter Põllu asemel)
    Astus tagasi 21.10.1920, teda asendas Gustav Seen
  16. Max Woldemar Gustav Ed. Bock, 16.04.1885 Tallinn – 29.04.1948 Reichholzried, Saksamaa
  17. Christian Brüller (alates 1938 Prüller), 23.06.1877 Kurista v, Viljandimaa – 14.05.1950 Põltsamaa
    Alates 28.09.1920 (Heinrich Tatsi asemel)
  18. Kaarel (Karl) Eenpalu (Einbund), 28.05.1888 Vesneri v, Tartumaa – 27.01.1942 Vjatka laager, Kirovi obl
    Alates 26.04.1919 (Jaan Masingu asemel)
    Siseminister (28.07.–30.07.1920; 30.07.–26.10.1920)
  19. August Ehrlich, 23.09.1893 Krüüdneri v, Tartumaa – 01.09.1942 Solikamsk (hukati)
    Alates 27.08.1919 (Jaan Mägi asemel)
  20. Johan (Johannes) Epner, 1893 – ?
    Alates 04.02.1920 (Nikolai Köstneri asemel)
    Astus tagasi 31.07.1920, teda asendas Verner Nerep
  21. Johannes Ernesaks, 22.07.1876 Peningi v, Harjumaa – 1952 Kirov
  22. Villem Ernits, 16.07.1891 Pala v, Tartumaa – 10.05.1982 Tartu
  23. Karl Oskar Freiberg (Kurmiste), 02.05.1894 Mäksa v, Tartumaa – 02.12.1941 Sverdlovsk (hukati)
    Alates 07.09.1920 (Johannes Semperi asemel)
  24. Julius Grünberg (Tarmisto), 14.12.1890 Otepää – 04.09.1956 Tallinn
    Astus tagasi 23.04.1919, teda asendas Kristjan Haho
  25. Timotheus (Timoteus) Grünthal, 29.06.1893 Hellamaa v, Muhumaa – 29.05.1955 Lidingö, Rootsi
  26. Gustav Arnold (Gustaf) Grünvald(t), 25.08.1888 Tartu – ?
    Astus tagasi 14.11.1919, teda asendas Jaan Pakk
  27. Kristja(a)n Haho, 05.02.1877 Tudulinna v, Virumaa – 18.12.1937 Tudulinna v, Virumaa
    Alates 23.04.1919 (Julius Grünbergi asemel)
  28. Voldemar (Vladimir) Hammer (alates 1922 Kallas-Gammer), 08.06.1894 Tallinn – 23.05.1982 Leningrad (maeti Tallinna)
    Astus tagasi 30.06.1919, teda asendas Jakob Mikiver
  29. Eduard Hubel (Mait Metsanurk), 19.11.1879 Kärkna v, Tartumaa – 21.08.1957 Tallinn
    Astus tagasi 23.04.1919, teda asendas Johannes Reinthal
  30. Jaan Hünerson, 04.02.1882 Karksi v, Pärnumaa – 05.06.1942 Sverdlovsk (hukati)
  31. Karl Inglist, 30.01.1874 Vao v, Virumaa – ?
  32. Karl Ipsberg, 03.01.1870 Suure-Kambja v, Tartumaa – 27.06.1943 Vjatka laager, Kirovi obl
  33. Jüri Jaakson, 16.01.1870 Uue-Võidu v, Viljandimaa – 20.04.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl (hukati)
    Kohtuminister (09.05.–18.11.1919; 18.11.–30.07.1920; 30.07.–26.10.1920)
  34. Johan (Juhan) Jans, 07.02.1880 Aakre v, Tartumaa – 21.12.1941 Solikamsk
  35. Aleksander Janson (Alumäe), 15.05.1881 – 26.06.1939 Tartu
    Alates 10.10.1919 (Andres Looritsa asemel)
  36. Leopold Johannes Johanson, 15.02.1888 Tartu – 05.12.1941 Sosva laager, Sverdlovski obl
  37. Peet Johanson, 21.02.1881 Sürgavere v, Viljandimaa – 1939 Saksamaa
    Toitlusminister (26.10.1920–25.01.1921)
  38. Erich Jo(o)nas, 26.04.1893 Kavastu v, Tartumaa – 26.05.1944 Viljandi
  39. Mihkel Juhkam, 03.08.1884 Küti v, Virumaa – 28.01.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl
    Astus tagasi 03.11.1919, teda asendas Ferdinand Peterson
  40. Jaan Järve, 07.10.1894 Ulila v, Tartumaa – 13.02.1945 Freudenstadt, Saksamaa
    Alates 27.08.1919 (Hans Priimägi asemel)
  41. August Jürima (Jürman(n)), 23.08.1887 Koigi v, Järvamaa – 15.06.1942 Kirovi obl
    I abisekretär (23.04.1919–20.12.1920)
  42. Tõnis Kalbus, 05.12.1880 Tori v, Pärnumaa – 20.03.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl
  43. Oskar Philipp Kallas, 25.10.1868 Kaarma khk, Saaremaa – 26.01.1946 Stockholm
    Astus tagasi 21.05.1919, teda asendas Aleksander Schipai
  44. Nikolai Kann, 26.04.1873 Hellamaa v, Muhumaa – 17.02.1948 Göttingen, Saksamaa
    Haridusminister (28.07.–30.07.1920)
  45. Eduard Kansman (Kansa), 10.10.1887 Paldiski – 02.01.1946 Haapsalu
    Alates 05.11.1919 (Johannes Zimmermanni asemel)
    Astus tagasi 16.03.1920, teda asendas Madis Käbin
  46. Artur Kaplur, 1894 – 13.02.1953 Paide
  47. Aleksander Leon Richard Kapp, 06.07.1874 Suure–Jaani v, Viljandimaa – 09.09.1940 Tallinn
    Alates 30.07.1919 (Johann Kõpu)
  48. Peeter Karin (Karrin), 09.10.1877 Tartu v, Tartumaa – 23.08.1944 Ropka v, Tartumaa
    Astus tagasi 15.04.1920, teda asendas Johannes Rätsep
  49. Juhan (Johannes) Kartau, 1883 Uderna v, Tartumaa – 24.01.1964 Junciai, Brasiilia
    Haridusminister (09.05.–18.11.1919)
  50. Hugo Bernhard Kikson, 18.07.1898 Halinga v, Pärnumaa – ?
  51. Karl-Bernhard Kirp, 24.08.1895 Valga – 04.05.1930 Tartu
    Alates 09.03.1920 (Jaan Poska asemel)
    Astus tagasi 11.03.1920, teda asendas Jakob Ploompuu
  52. Hermann Georg Willibald Koch, 02.04.1882 Võru – 29.03.1957 Lüdersfeld b. Stadthagen, Saksamaa
  53. Theodor Koik, 02.01.1888 Türi – 04.11.1941 Verhoturje laager, Sverdlovski obl.
    Astus tagasi 02.05.1919, teda asendas Jaan Piiskar
  54. Rudolf Koil, 1879 – ?
    Alates 17.12.1919 (August Reebeni asemel)
  55. Konstantin Konik, 31.12.1873 Tartu – 03.08.1936 Tartu
  56. Karl-Ferdinand Kornel, 25.08.1882 Lepistu v, Võrumaa – 19.09.1953 Irkutski obl
  57. Hans (Johannes) Kruus, 22.10.1891 Tartu – 30.06.1976 Tallinn
  58. Juhan (Johannes) Kukk, 13.04.1885 Salla v, Virumaa – 04.12.1942 Kargopoli laager, Arhangelski obl
    Rahaminister (09.05.–18.11.1919; 18.11.–30.07.1920), kaubandus-, tööstus- ja teedeminister (26.10.1920–25.01.1921)
  59. Minni Kurs-Olesk, 13.03.1879 Tartu – 20.10.1940 Tartu
  60. Hugo Jakob Kuusner, 19.03.1887 Pärnu – 23.03.1942 Tavda, Sverdlovski obl
  61. Juhan (Johan) Kõpp, 09.11.1874 Holdre v, Viljandimaa – 21.10.1970 Stockholm
    Astus tagasi 29.07.1919, teda asendas Aleksander Kapp
  62. Madis Käbin, 25.03.1877 Kohtla v, Virumaa – 24.10.1954 Tallinn
    Alates 17.03.1920 (Eduard Kansmani asemel)
  63. Jaan Kärner, 27.05.1891 Kirepi v, Tartumaa – 03.04.1958 Tartu
  64. Theodor Andreas Käärik, 10.11.1889 Viljandi – 03.02.1940 Tallinn
    Alates 17.10.1919 (August Arrase asemel)
  65. Nikolai Köstner, 26.03.1889 Luunja v, Tartumaa – 17.02.1959 Kairo
    Astus tagasi 03.02.1920, teda asendas Johan Epner
    Kaubandus-, tööstus- ja teedeminister (09.05.1919–18.11.1919; 18.11.1919–28.07.1920)
  66. Eduard Kübarsepp, 08.04.1877 Mäksa v, Tartumaa – ?
    Alates 24.01.1920 (Harald Normaku asemel)
  67. Gustav Küjen, 13.01.1871 Peetri v, Järvamaa – 17.08.1920 Tallinn
    Alates 24.04.1920 (Robert Astremi asemel)
    Teda asendas alates 18.08.1920 Johannes Põllupüü
  68. Anton Laar, 13.06.1885 Võisiku v, Viljandimaa – 23.02.1933 Tartu
    Astus tagasi 17.11.1919, teda asendas Hans Leesment
  69. Jaan Lattik, 22.10.1878 Karula v, Võrumaa – 27.06.1967 Stockholm
  70. Hans Leesment, 13.02.1873 Abja v, Pärnumaa – 26.08.1944 Tallinn
    Alates 18.11.1919 (Anton Laari asemel)
  71. Johannes Lehtman, 20.12.1886 Nehatu v, Harjumaa – 07.02.1953 Stockholm
    Astus tagasi 06.10.1919, teda asendas Jakob Sõnajalg
  72. Jaan Letner, 22.12.1887 – 31.10.1960 Tallinn
    Astus tagasi 23.04.1919, teda asendas Tõnu Talbak
  73. Jakob Lindros, 1885 – ?
  74. Tõnu Loik, 19.11.1875 Einmanni v, Järvamaa – ?
  75. Peeter Londo, 1878 – ?
    Alates 23.04.1919 (Georg Puusepa asemel)
  76. Andres Loorits, 30.11.1869 Holstre v, Viljandimaa – 04.09.1941 Tallinn
    Astus tagasi 09.10.1919, teda asendas Aleksander Janson
  77. Karl Michael Lukk, 06.12.1887 Tähtvere m, Tartumaa – 17.11.1970 Tartu
    Alates 13.05.1919 (Marie Helene Auli asemel)
  78. Jaan Lõo, 06.02.1872 Holstre v, Viljandimaa – 18.02.1939 Tallinn
    Astus tagasi 16.12.1919, teda asendas Harald Normak
  79. Nikolai Maim, 26.02.1884 Tartu – 10.01.1976 Orangeburg, New York, USA
    Alates 25.07.1919 (Karl Väli asemel)
  80. Anton Martinson, 1883 Uulu v, Pärnumaa – 17.06.1919
    Teda asendas alates 18.06.1919 Märt Raud
  81. Hans Martna, 16.03.1890 Tartu – 03.11.1941 Solikamsk
    Sekretär (23.04.1919–20.12.1920)
  82. Mihkel Martna, 17.09.1860 Veltsa v, Läänemaa – 23.05.1934 Tallinn
  83. Jaan Masing, 31.01.1875 Vana-Kariste v, Pärnumaa – 21.09.1948 Tallinn
    Astus tagasi 26.04.1919, teda asendas Kaarel Eenpalu
  84. Johann(es) Meier (Meyer), 24.04.1858 Puhja v, Tartumaa – 15.04.1945 Adlershorst, Saksamaa
    Astus tagasi 26.01.1920, teda asendas Georg Stackelberg
  85. Hans Mets, 30.08.1882 Kõo v, Viljandimaa – ?
  86. Jaan Mets, 02.01.1891 Vana-Kariste v, Pärnumaa – 18.09.1969 Uppsala
  87. Jakob Mikiver, 05.08.1881 Kolga v, Harjumaa – 01.06.1964 Loksa kn,  Harju raj
    Alates 01.07.1919 (Voldemar Hammeri asemel)
  88. Jaan Mägi, 26.07.1883 Tarvastu v, Viljandimaa – 25.07.1939 Elva
    Astus tagasi 26.08.1919, teda asendas August Ehrlich
  89. Mihkel Neps, 19.09.1890 Lümanda v, Saaremaa – 21.03.1937 Kuressaare
  90. Verner Nerep, 25.10.1895 Sargvere v, Järvamaa – 25.08.1959 Stockholm
    Alates 07.09.1920 (Johan Epneri asemel)
  91. Eduard Nipmann, 21.04.1889 Tallinn –  22.06.1960 Tallinn
  92. Harald Normak, 20.12.1890 Kohtla v, Virumaa – 14.12.1957 Uppsala
    Alates 17.12.1919 (Jaan Lõo asemel)
    Astus tagasi 23.01.1920, teda asendas Eduard Kübarsepp
  93. Hans Nurk, 15.06.1889 Tarvastu v, Viljandimaa – 17.11.1944 Tallinn
  94. Mats Nõges, 26.08.1879 Viljandi v, Viljandimaa – 21.08.1973 Viljandi
  95. Aleksander Oinas, 28.12.1887 Tartu – 03.03.1942 Ussolje laager, Molotovi (Permi) obl
    Siseminister (09.05.–18.11.1919)
  96. Lui Olesk, 12.10.1876 Kavastu v, Tartumaa – 19.02.1932 Tartu
    I abiesimees (23.04.–10.10.1919)
    Kohtuminister (09.10.–18.11.1919)
    Töö-, hoolekande- ja siseminister (26.10.1920–25.01.1921)
  97. August Onton, 24.10.1881 Kohtla v, Virumaa – 14.08.1965 Kohtla–Järve
  98. Hans Orav, 27.07.1882 Pärnumaa – ?
    Alates 07.10.1919 (Aleksander Velvelti asemel)
  99. Juhan (Johannes) Ostrat, 05.03.1883 Kudina v, Tartumaa – 22.02.1957
    Alates 19.12.1919 (Juhan Ainsoni asemel)
    Astus tagasi 22.01.1920, teda asendas Jaan Sitska
  100. Johannes Paalberg, 25.01.1883 Liigvalla v, Järvamaa – 10.10.1949 Väinjärve v, Järvamaa
    Astus tagasi 11.05.1919, teda asendas Julius Reintam
  101. Jaan Pakk, 1877 – 09.04.1948 Peningi v, Harjumaa
    Alates 15.11.1919 (Gustav Grünvaldi asemel)
  102. Kaarel (Karl) Parts, 05.06.1873 Arula v, Tartumaa – 05.12.1940 Tartu (hukkus vangistuses)
    Astus tagasi 11.12.1919, teda asendas Heinrich Tats
  103. Christoph Peiker, 29.12.1888 – 15.07.1924 Tallinn
  104. Ferdinand Peterson (Petersen), 13.03.1887 Lehtse v, Järvamaa – 18.02.1979 Chapel Hill, Põhja-Carolina, USA
    Alates 04.11. 1919 (Mihkel Juhkami asemel)
  105. Ants (Anton, Hans) Piip, 28.02.1884 Tuhalaane v, Viljandimaa – 01.10.1942 Nõrobi laager, Molotovi (Permi) obl
    Välisminister (09.10.–18.11.1919), peaminister (26.10.–20.12.1920), sõjaminister (26.10.1920–25.01.1921)
  106. Jaan Piiskar, 11.02.1883 Vastemõisa v, Viljandimaa – 19.12.1941 Sosva laager, Sverdlovski obl
    Alates 03.05.1919 (Theodor Koigi asemel)
  107. Johan (Juhan) Pitka, 19.02.1872 Võhmuta v, Järvamaa – ??.09.1944 Eesti
    Astus tagasi 28.05.1919, teda asendas August Sternfeldt
  108. Jakob Ploompuu, 11.10.1872 Kolga ., Harjumaa – 13.09.1948 Kolga v, Harjumaa
    Alates 12.03.1920 (Karl Kirpi asemel)
  109. Johann Ploompuu, 04.08.1867 Kiiu v, Harjumaa – 11.12.1943 Harku v, Harjumaa
  110. Theodor Pool, 08.12.1890 Tori v, Pärnumaa – 25.08.1942 Sverdlovsk (hukati)
    Põllutöö- ja toitlusminister (09.05.–18.11.1919), põllutööminister (18.11.1919–30.07.1920; 26.10.1920–25.01.1921)
  111. Jaan (Ivan) Poska, 24.01.1866 Laiuse v, Tartumaa – 07.03.1920 Tallinn
    Teda asendas alates 09.03.1920 Karl Kirp
    Välisminister (09.05.–20.09.1919)
  112. Helmi Press (Jansen), 15.03.1889 Viljandi – 05.03.1960 Tallinn
  113. Hans Priimägi, 28.02.1880 Keeni v, Tartumaa – ?
    Alates 22.05.1919 (Jaan Uri asemel)
    Astus tagasi 26.08.1919, teda asendas Jaan Järve
  114. Jakob Puss, 14.10.1894 Lümanda v, Saaremaa – ?
    Alates 25.10.1919 (Tõnu Talbaku asemel)
  115. Georg Puusepp, 03.02.1869 – 26.10.1937 Narva
    Astus tagasi 23.04.1919, teda asendas Peeter Londo
  116. Peeter Siegfried Põld, 12.07.1878 Jõhvi v, Virumaa – 01.09.1930 Tartu
    Astus tagasi 11.12.1919, teda asendas Eduard Birkenberg
  117. Johannes Põllupüü, 01.11.1889 Kiviloo v, Harjumaa – 20.10.1946 Älmeboda, Rootsi
    Alates 18.08.1920 (Gustav Küjeni asemel)
  118. Johanna Päts, 17.12.1890 Tallinn – 13.11.1977 Toronto
  119. Konstantin Päts, 23.02.1874 Tahkuranna v, Pärnumaa – 18.01.1956 Buraševo, Kalinini obl
  120. Voldemar Päts, 19.07.1878 Tahkuranna v, Pärnumaa – 27.06.1958 Toronto
  121. Hans Pöhl, 15.08.1876 Sutlepa v, Läänemaa – 22.01.1930 Tallinn
  122. Mait Püümets (Püümann), 11.07.1882 Peningi v, Harjumaa – 23.01.1965 Tallinn
  123. Jaan Raamot, 09.08.1873 Vigala v, Läänemaa – 05.01.1927 Jäneda, Järvamaa
    Alates 23.04.1919 (Eduard Aule asemel)
  124. Karl Rand, 1880 – ?
    Alates 05.05.1920 (Johannes Rätsepa asemel)
  125. Nikolai Raps, 1879 – ?
    Alates 24.10.1919 (Jüri Uustalu asemel)
    Astus tagasi 13.11.1919, teda asendas August Reeben
  126. Anton Ratasepp, 1881 – ?
    Alates 09.08.1919 (August Tibari asemel)
  127. Märt (Mart) Raud, 23.07.1878 Õisu v, Viljandimaa – 04.07.1952 Krasnojarski krai
    Alates 18.06.1919 (Anton Martinsoni asemel)
  128. Hugo Viktor Paul Raudsepp, 10.07.1883 Vaimastvere v, Tartumaa – 16.09.1952 Taišeti laager, Irkutski obl
    II abisekretär (23.04.1919–20.12.1920)
  129. August Reeben, 11.11.1888 Vana-Kuuste v, Tartumaa – 19.01.1973 Tartu
    Alates 14.11.1919 (Nikolai Rapsi asemel)
    Astus tagasi 16.12.1919, teda asendas Rudolf Koil
  130. August Rei, 22.03.1886 Pilistvere v, Viljandimaa – 29.03.1963 Stockholm
    Esimees (23.04.1919–20.12.1920)
  131. Johannes Reintalu (Reinthal), 31.03.1875 Kurista v, Viljandimaa – 01.04.1945 Tallinn
    Alates 23.04.1919 (Eduard Hubeli asemel)
  132. Julius Eduard Reintam, 27.01.1883 Kernu v, Harjumaa – 03.07.1965 Nissi kn, Harju raj
    Alates 12.05.1919 (Johannes Paalbergi asemel)
  133. Marie Reisik, 06.02.1887 Kilingi-Nõmme – 03.08.1941 Tallinn
  134. Eduard Rosenvald, 08.10.1877 Keila khk, Harjumaa – ?
  135. Peeter Ruubel, 13.10.1885 Kaarli v, Viljandimaa – 24.12.1957
    Alates 07.10.1919 (Karl Saare asemel)
  136. Johannes Rätsep, 1878 Mahu v, Virumaa – ?
    Alates 16.04.1920 (Peeter Karini asemel)
    Astus tagasi 04.05.1920, teda asendas Karl Rand
  137. Karl-August Saar, 12.08.1887 Vao v, Virumaa – 30.11.1941 Sverdlovski obl (hukati)
    Astus tagasi 06.10.1919, teda asendas Peeter Ruubel
  138. Aleksander Schipai (Šipai), 08.08.1890 Peterburi – 01.05.1942 Turinsk, Sverdlovski obl
    Alates 22.05.1919 (Oskar Kallase asemel)
  139. Arnold Paul Schulbach (Süvalep), 18.04.1888 Avinurme v, Tartumaa – 23.06.1968 Tallinn
  140. Gustav Seen, 30.03.1871 Urvaste v, Võrumaa – 11.04.1943 Viljandi
    Alates 22.10.1920 (Eduard Birkenbergi asemel)
  141. Julius Friedrich Seljamaa, 08.04.1883 Sindi v, Pärnumaa – 17.06.1936 Tallinn
    I abiesimees (10.10.1919–20.12.1920)
  142. Johannes Semper, 22.03.1892 Tuhalaane v, Viljandimaa – 21.02.1970 Tallinn
    Astus tagasi 06.09.1920, teda asendas Karl Oskar Freiberg (Kurmiste)
  143. Jaan Sitska, 16.02.1867 Tali v, Pärnumaa – 31.05.1937 Tallinn
    Alates 23.01.1920 (Juhan Ostrati asemel)
  144. Aleksei Sorokin, 17.03.1888 Tallinn – 01.04.1933 Tallinn
  145. Georg Rudolf Stackelberg, 12.10.1872 Salla v, Virumaa – 15.03.1934 Küti v, Virumaa
    Alates 27.01.1920 (Johannes Meieri asemel)
  146. August Voldemar Sternfeldt, 10.12.1884 Mäksa v, Tartumaa – ?
    Alates 29.05.1919 (Johan Pitka asemel)
  147. Otto August Strandman, 30.11.1875 Undla v, Virumaa – 16.02.1941 Kadrina
  148. Jakob Sõnajalg, 03.11.1887 Mäo v, Järvamaa – 04.05.1947 Paide
    Alates 07.10.1919 (Johannes Lehtmani asemel)
  149. Eduard Säkk, 01.02.1875 Narva – 12.10.1943 Novosibirski obl
    Teedeminister (18.11.1919–30.07.1920)
  150. Johannes-Friedrich Zimmermann, 10.05.1882 Pajusi v, Viljandimaa – 24.08.1942 Sverdlovsk (hukati)
    Astus tagasi 04.11.1919, teda asendas Eduard Kansman
  151. Tõnu Talbak, 20.06.1888 Kolga v, Harjumaa – ?
    Alates 23.04.1919 (Jaan Letneri asemel)
    Astus tagasi 25.10.1919, teda asendas Jakob Puss
  152. Nikolai Talts, 26.11.1890 Laiksaare v, Pärnumaa – 26.01.1949 Tallinn
  153. Heinrich Tats, 26.02.1878 Abja-Vanamõisa v, Pärnumaa – 15.05.1940 Rajangu v, Pärnumaa
    Alates 12.12.1919 (Kaarel Partsi asemel)
    Astus tagasi 28.09.1920, teda asendas Christian Brüller
  154. Jaan Teemant, 24.09.1872 Vigala v, Läänemaa – 24.07.1941 Tallinn
  155. Anna Tellman (Tõrvand), 28.07.1886 – 23.08.1953 Molotovsk, Molotovi (Permi) obl
    Alates 07.10.1919 (Mihkel Varriku asemel)
  156. August Tibar, 24.07.1888, Viljandimaa – ?
    Astus tagasi 08.08.1919, teda asendas Anton Ratasepp
  157. Viktor Tomberg (Tarmas), 19.11 1891 Tori v, Pärnumaa – ?
  158. Karl Heinrich Tomingas (Toomingas), 22.05.1892 Sindi v, Pärnumaa – 13.02.1969 Leningrad
    Astus tagasi 07.09.1920, teda asendas Verner Nerep
  159. Aleksander Tulp, 05.03.1883 Tallinn – ??.04.1952 Volhovi raj, Leningradi obl
  160. Jaan Tõnisson, 22.12.1868 Viljandi v, Viljandimaa – (surmaotsus 02.07.1941 Tallinnas)
    Peaminister (18.11.1919–30.07.1920; 30.07.1920–26.10.1920)
  161. Artur Uibopuu, 12.01.1879 Sooru v, Tartumaa – 02.04.1930 Tallinn
  162. Jüri Uluots, 13.01.1890 Kirbla v, Läänemaa – 09.01.1945 Stockholm
  163. Jaan Uri, 19.09.1875 Kambja v, Tartumaa – 14.01.1942 Lesnoi, Kirovi obl
    Astus tagasi 21.05.1919, teda asendas Hans Priimägi
  164. Jüri Uustalu, 31.01.1889 Massu v, Läänemaa – 25.11.1973 Haapsalu
    Astus tagasi 23.10.1919, teda asendas Nikolai Raps
  165. Jaan Vain, 14.11.1886 Kõo v, Viljandimaa – ??.03.1942
  166. Mihkel Varrik (Warrik), 09.09.1879 Rannu v, Tartumaa – 08.01.1967 Toronto
    Astus tagasi 06.10.1919, teda asendas Anna Tellman
  167. Aleksander August Veiderman (Veiderma), 07.04.1888 Vaikna v, Läänemaa – 23.02.1972 Tallinn
  168. Aleksander Veiler, 16.03.1887 Aleksandri v, Harjumaa – 17.10.1950 Toronto
  169. Aleksander Velvelt, 03.02.1897 Pihtla v, Saaremaa – 14.02.1967 Kohtla–Järve
    Astus tagasi 06.10.1919, teda asendas Hans Orav
  170. Arnold Vesterberg, 14.12.1878 Tallinn – ? (emigreerus USAsse)
  171. Jakob Westholm (Vestholm), 11.05.1877 Palmse v, Virumaa – 09.03.1935 Tallinn
    II abiesimees (21.11.1919–20.12.1920)
  172. Eduard Vilde, 04.03.1865 Avanduse v, Virumaa – 26.12.1933 Tallinn
    Astus tagasi 27.05.1920, teda asendas Alma Ast-Anni
  173. Karl Johannes Virma, 17.03.1879 Tallinn – 19.11.1942 Kirovi vangla
  174. Karl Johannes August Väli, 22.01.1882 Rapla v, Harjumaa – ??.05.1925 Tallinn
    Astus tagasi 24.07.1919, teda asendas Nikolai Maim

Üles

Viimati muudetud: 25.04.2019

Tagasiside